Kategoriler
Bahçe

Bahçe Kapısı Modelleri Farklı Fikirler

Bahçe kapısı tasarım fikirleri ve bahçe kapısı modelleri hakkında her şey. Güvenlik, tasarım ve işlevsellik sunan en iyi bahçe kapısı örnekleri.

Bahçe kapısı modelleri – Bunları bahçenin gerekli bir armatürü, bahçe çitinin veya duvarının devamı ve yalnızca bir giriş ve çıkış noktası olarak düşünmek kolaydır. Ancak gerçekte, karakter, renk ve stil ekleyerek bir mülkün veya bahçenin estetik çekiciliğini geliştirirler. Bahçe kapısı, genellikle ziyaretçilerin gördüğü ilk şeydir ve görünüşü, iyi veya kötü bir ilk izlenim vererek, ötesinde olanın beklentilerini tanımlayabilir.

Bahçe kapısı Nasıl Seçilmeli

Bahçe kapısı seçmek büyük ölçüde stile ve kullanım amacına bağlıdır. Bazıları için, çitle sorunsuz bir şekilde karışan küçük beyaz kazık tarzı bir ahşap bahçe kapısı, geleneksel bir kır evi görünümü sağlar. Diğerleri için, ihtiyaç duyulan şey, daha yüksek düzeyde gizlilik ve güvenlik sağlayan, tamamen daha sağlam ve güvenli bir demir bahçe kapısı olabilir.

Güzel Kapı Türleri

Bahçe kapısı iki malzemeden birinden, ahşap bahçe kapısı modelleri veya metalden yapılma eğilimindedir. Metal kapılar çeşitli şekil ve stillerde olabilir. Düz açılı tasarımlar mevcut olmasına rağmen, demir dış kapı modelleri geleneksel olarak metal işindeki simetrik kıvrımlar ve eğrilerle doğadan daha süslü olma eğilimindedir.

Sürgülü bahçe kapısı, otomatik bahçe kapısı ise araba yolu kapısı olarak kullanılır. Bahçenize hem güvenlik hem mahremiyet sağlar. Ancak bu demir kapı renkleri çok çeşitlilik gösterse de hiçbir zaman ferforje sürgülü bahçe kapı modelleri kadar bir etki yaratamaz.

Yeni Metal Kapılar

Katlanır demir kapı veya yana kayar bahçe kapısı için yatırım yapıp yapmayacağınıza karar vermek büyük ölçüde bütçeye ve gereken ihtiyaca bağlıdır. Modern metal kapılar arasında olan sürgülü bahçe kapısı fiyatları oldukça yüksektir. Bu bahçe kapısı fiyatları miktarının fazla olması kullanılan otomatik bahçe kapısı motoru fiyatları yüzündendir. Ama bu tarz kapılara bir kez yatırım yaparak hayatı kolaylaştırmak sizin vermeniz gereken bir karardır. Bular genellikle site giriş kapısı olarak veya villa bahçe giriş modelleri arasında kullanılmaktadır. Bu genel kullanımın haricinde mütevazı bahçe girişlerinde de kullanılabilir. DIY malzemelerini temin ederek kendi kayar kapınızı yapabilirsiniz. Arama motoruna sürgülü bahçe kapısı nasıl yapılır yazarak bu konudaki videoları izleyebilirsiniz. Böylelikle yana kayar bahçe kapısı fiyatları canınızı yakamaz.

Metal Kapı Restorasyonu

Ferforje giriş kapıları fiyatları yüksek olduğu için ikinci el bir ferforje bahçe kapısı satın alınabilir. Boyuta ve stile bağlı olarak ferforje sürgülü kapı modelleri zevkle restore edildiyse, geri kazanılmış kapılar yüzlerce liraya tekrar satılabilir. Eski bir metal kapının güzelliği, bir ev DIY projesi olarak alınabilmesidir. Pas ve diğer gevşek yüzey malzemelerini çıkarmak için aşındırıcı bir kâğıt veya tel fırça ile zımparalanabilirler. Temiz metale geri döndüklerinde, gerekirse pas işlemine tabi tutulabilir ve uygun bir dış metal boya ile boyanabilirler. Ellerinizi kirletmek size göre değilse, kum veya kumlama hizmetleri sunan çevrimiçi olarak bulunabilecek şirketler vardır. Bu, tüm pas, korozyon ve önceki yüzey kaplamalarını kaldırarak eski kapıları çıplak metale geri götürür. Bazıları profesyonel tamir veya kaplama hizmetleri sağlar veya soyulmuş ferforje garaj kapıları boyama için sahibine geri göndermekten memnuniyet duyar.

Ahşap Bahçe Kapısı

Bahçe kapısı örnekleri görmek için bir kataloğa ihtiyacınız yok etrafınızı incelerseniz bir çok farklı kapı görebilirsiniz. Yüzyıllardır kapılarda kullanılan ahşap, kale köprüler, eski cami kapılarını düşünün. Tüm bunlar, ahşap bahçe kapılarının iyi bakıldığında metal bir kapıdan daha uzun olmasa da uzun süre dayanabileceğini kanıtlıyor. Bazıları için ahşap tutmak doğa ve çevredeki bitki ve ağaçlarla olan bağı pekiştirir. Bazıları için ise pahalı demir bahçe kapısı fiyatları ile uğraşmamaktır. Çünkü ahşap bahçe kapısı fiyatları daha makul değerlerdedir.

Kapı Bakımı

Otomatik bahçe kapısı fiyatları oldukça yüksektir. Zor kazandığınız parayı bahçeniz için mükemmel bir kapıda harcadıktan sonra, yatırımınızın mümkün olduğu kadar uzun süre iyi görünmesini sağlamak için en iyi korumayı aldığından emin olmak mantıklıdır. Otomatik bahçe kapısı motoru iyi bakıldığında uzun yıllar sorunsuz olarak çalışır. Bahçe kapısı motorları aksi durumda size sık sık sorun çıkarabilir. Bakım yapmak sadece metal kapılar için değil aksine ahşap kalpılar içinde çok önem verilmesi gereken bir konudur. İyi bakılmışsa, kaliteli bir ahşap kapının ömür boyu dayanmaması için hiçbir neden yoktur.

Hemen hemen tüm yeni kapıların ahşabı, ahşap çürümesine ve böcek saldırısına karşı korumak için basınç işlemine tabi tutulur. Bununla birlikte, bu tedaviler hava koşullarına karşı çok yönlü koruma sağlamaz. Hava erozyonu ve UV ışınları, bu işlemlerin etkinliğini yavaşça bozacak ve sonuçta onları etkisiz hale getirecektir. İster yumuşak ister sert ağaçtan yapılmış olsun, ahşabı bir ahşap koruyucu ve bir üst kat yağ , leke , boya veya vernik ile işlemek ahşabı yıllarca koruyacaktır.

Ahşabın açıkça görülebildiği yerlerde kapı doğal tutulacaksa, tavsiyemiz herhangi bir koruyucu işlemin üzerine berrak bir dış odun yağı veya zemin kaplaması yağı ile kaplanmasıdır. Bu ürünler, su girişine karşı mükemmel koruma sağlamak için odun damarına nüfuz eden ahşap yağları, vakslar ve reçinelerin bir karışımını içerir. Bu ürünlerin çoğu, ahşabın doğal rengini daha uzun süre korumaya yardımcı olan ve gri, yıpranmış görünümün başlangıcını geciktiren UV filtreleri de içerir.

Bahçe Kapısı Boyası

Bahçe dizaynı için ahşap kapı boyamak istiyorsanız, önceden kullanılan herhangi bir ahşap koruyucunun mum, yağ ve silikon içermediğinden emin olmak önemlidir. Birçok bahçe boyası su bazlıdır ve balmumu, yağ veya silikon içeren herhangi bir ön işlem, boyayı tahtadan kolayca uzaklaştıracaktır.

Boyamaya bir alternatif, pigmentli veya renkli bir dış mekan ahşap yağı kullanmaktır . Bunlar hem yarı saydam hem de opak yüzeylerde mevcuttur ve balmumu veya yağ içeren ahşap koruyucular üzerinde mükemmel şekilde çalışır.