Kategoriler
Hayvan Dostlarımız

Beagle Köpek özellikleri Hakkında;

Beagle olay yeri köpeği gibidir. Beagle köpek burunlarını kullanmak için yaşarlar. Bu köpek ırkları arabanızda dolaşmak için rahat bir boyuttadırlar, bakımı kolaydır ve egzersiz ihtiyaçları, onlara burnunu çekmeleri için bolca zaman veren uzun, dolambaçlı bir yürüyüşle kolayca karşılanır.

Beagle av köpeği küçük cins köpekler ve tüy dökmeyen köpek cinsleri arasında bulunması bakımının kolay olması ve mutlu doğası ile beagle, uzun zamandır aileler için en popüler köpek ırkları arasında yerini almıştır. Beagle’lar ayrıca, av köpekleri burnuna sahip olduklarından insanları “polis köpeği” gibi ürkütmeden silahları, uyuşturucuları ve yasa dışı yiyecekleri aramada ABD havaalanlarında koku algılama köpekleri olarak da kullanılıyor. Beagle köpek cinsler, İngiltere’de tavşanları avlamak için geliştirildi. Bu nedenle, hibrit köpek çeşitleri olarak bilinen av köpekleri kategorisine aittirler.

Beagle ‘ın küçük boyutu köpek cinsler arasında olması ve inkar edilemez cazibesinin sizi aldatmasına izin vermeyin: bu köpek cinsi hala avlanmak için yaşıyor. “Dört ayaklı burun” olarak tanımlandılar. Beagle köpek özellikleri arasında en belirgin olan koku izini takip etmeyi sevmeleridir. İlginç bir şey kokladıkları anda, sahiplerinin isteklerini yerine getirmemeleri muhtemeldir.

Beagle yavru köpeği eve getirmeden önce bilmeniz gereken bazı şeyler var. Bilinmesi gereken en önemli şey, bu kopek turleri burunları tarafından yönetilrler.  Bu köpek cinsleri, işlek caddelerde ve evden kilometrelerce uzakta ilginç bir kokuyu takip edecektir, bu nedenle onu güvende tutmak için çitle çevrili bir bahçe şarttır.

Beagle Özellikleri

Beagle özellikleri, genellikle siyah, beyaz ve ten rengi olan kısa, temiz bir görünüme sahiptir. Bu beagle köpek özellikleri aileler için bir artıdır- bir çocuğun kucaklanması için mükemmel şekildedir.

Beagle ‘lar paket hayvanlarıdır aktif ailelere çok uygundurlar. Küçük çocukları olan  aileler için mükemmel bir seçimdir. Dış mekânı seven bekarlar ve çiftler de bu cins köpek çok iyi eşleşir ve büyüklüğü ve hatta mizacı bu köpek çeşitleri yürümeyi seven aktif yaşlılar için harika bir arkadaş yapar. Arka bahçede veya köpek kulübesinde yaşamaya uygun değiller, ancak ailenin bir üyesi olarak iç mekânda yaşamaları gerekiyor. Tüy dökmeyen köpek cinsleri arasında olmasada kısa tüyleri sayesinde ev içinde yaşamaya uygundur.Beagle yavru sizin için harika bir arkadaş olacaktır. Bu köpek cinsi ilgili en iyi şey, yaramaz olsa bile sizi her zaman güldürmesidir.

Beagle Eğitimi

Beagle eğitimi, bu köpeği eğitmeye çalışırken farklı düşüncelere kapılabilirsiniz, ancak beagle köpek cinsleri çok akıllıdır algıları açok olduğu için iyi  problem çözücülerdir. Emirlerinize anında yanıt vermeyebilir, ancak istediği bir şeyi elde etmesini engelleyen engelleri nasıl aşacağını çabucak anlayacaktır.

Beagle Köpek Bakımı

Kopek turleri arasında çok fazla süslü tımarlamaya ihtiyaç duymayan bakımı kolay köpeklerdir. Haftada bir veya iki kez bir tazı eldiveni ile yapılan iyi bir görüşme, ölü tüyleri alır ve onların kıyafet ve mobilyaya geçmesini önlemeye yardımcı olur. Ve bu kötü haber: Beagle ‘lar yıl boyunca tüy döker. İyi haber: Köpeğiniz kokmuş bir şeyle yuvarlanmadığı sürece, ki bu güçlü bir olasılıktır, yılda üç veya dört defadan fazla banyoya ihtiyacı duymazlar.Tırnaklarını düzenli olarak, genellikle birkaç haftada bir kesin. Asla yere tıkladıklarını duyacak kadar uzun olmamalıdır.

Beagle Köpek Edinmek

Beagle sahiplendirme  yoluyla köpeğinizi bir barınaktan veya kurtarmadan alma şansınız çok düşükte olsa vardır. Barınıklarda cins köpekler çok fazla bulunmaz. Sahiplendirme yolu ile büyük köpek cinsleri veya beagle yavru, cocker yavru gibi yavru köpek cinsleri bulabiliyorsunuz. Eğer bir üreticiden alacaksanız beagle fiyatları 2000 ile 5000 arasında değişebilir. Beagle fiyat aralığının geniş olmasının sebebi renk, cins, yaşa ve beagle eğitimi göre değişkenlik göstermesindendir. Bu cins köpek , tüy dökmeyen köpek cinsleri arasında olmasada popülerdir. Özellikle elizabeth beagle sempatik görüntüsünden dolayı çok tercih edilmektedir. Köpeğinizi bir barınaktan veya satıcıdan almak isteyin, işte aklınızda bulundurmanız gereken bazı noktalar.

Beagle Yetiştiricisinin Seçilmesi

Beagle yetiştirici bulmak, doğru beagle yavru, bulmanın anahtarıdır. Bu işten anlayan dürüst bir yetiştirici, sizi doğru köpek cinsi yavrusu ile buluşturacaktır.  tüm sağlık sertifikalarını yapmış olduğunu görürsünüz, sağlık sorunlarını mümkün olduğunca elemek için gereklidir.  Köpek ve sizin istekleriniz yerine para ile ilgileneni yetiştiricilerden kaçının. Ayrıca, köpek cinsleri satan ve köpeğinizi size hemen göndermeyi teklif eden web sitelerinden bir köpek yavrusu satın almanın riskli bir girişim olabileceğini unutmayın. Yani en iyi arkadaşınızı bir yetiştiriciden, bir evcil hayvan dükkanından veya başka bir kaynaktan almayı planlıyorsanız, “satıcıya dikkat etsin” iyi olur.

Beagle yavru köpeğinin fiyatı, menşe yerine, yaşına, erkek ya da dişi olup olmadığına göre değişir. Ve bir köpek yavrusu almaya karar vermeden önce, yetişkin bir Beagle ‘ın ihtiyaçlarınıza ve yaşam tarzınıza daha iyi uyup uymayacağını düşünün. Yavru köpekler çok eğlencelidir, ancak hayallerinizin köpeği olmak için büyümeden önce çok fazla zaman ve çaba gerektirirler. Yetişkin bir köpek zaten biraz eğitim almış olabilir ve muhtemelen bir yavrudan daha az aktif, yıkıcı olacaktır. Bir yetişkinle, kişilik ve sağlık açısından ne elde ettiğiniz hakkında daha fazla şey bilirsiniz ve yetişkinleri yetiştiriciler veya barınaklar aracılığıyla bulabilirsiniz.

Yavru Köpek Cinsleri Kaç Yıl Yaşar

Beagle köpek maması, ister köpek yavrusu, yetişkin veya yaşlı olsun yaşına uygun olmalıdır. Bazı kopek turleri aşırı kilo almaya yatkındırlar. Bu nedenle köpeğinizin de aynı sizin diyetiniz gibi kalori hesabına ihtiyacı olabilir. Mamalar  eğitimde önemli bir yardımcı olabilir, ancak çok fazla verilmesi obeziteye neden olabilir. Köpeğin beslenme ve bakım şartlarını iyi bir şekilde yerine getirirseniz bu köpek ırkları 15 ile 20 yıl yaşayabilirler.

Av köpekleri Hakkında Bimeniz Gerekenler

Beagle, Tıpkı tüm insanların genetik mirasında bir hastalığık mirasının olması gibi bu köpekler de çeşitli hastalıkları taşıyabilirler. Yavru köpek cinsleri için sağlık garantisi veren, cinsin tamammen sağlıklı olduğunu söyleyen yetiştiriciden kaçının. Dürüst bir yetiştirici, bu türün genlerden gelen sorunları ve sıklıkları hakkında dürüst olacaktır. Bilmeniz gerekenler hakkında kısa özet toparladık.

Beagle ‘lar genellikle sağlıklıdır, ancak yetiştiriciler sağlık kontrolleri yapma konusunda dikkatli olmazlarsa bazı sağlık sorunları onları etkileyebilir. Bunlar arasında , kalça displazisi , kalça yuvanın genetik malformasyon ve kalp koşullarının belirli türleri.  Av köpekleri cerrahi onarım gerektirebilen ön çapraz bağda yırtıklar ve hareketi ağrılı hale getirebilen ve cerrahi onarım gerektirebilen bir omurga sorunu olan intervertebral disk hastalığı yaşayabilir.

Av köpekleri Irkında  nöbet bozuklukları, hipotiroidizm , diyabet , katarakt ve alerji de görülebilir. Daha az yaygın olan köpek cinsleri ilgili durumlar arasında sağırlık, kalp hastalığı ve cücelik bulunur.  Cüce köpekler genellikle kısaltılmış boyun, çarpık bacaklar veya daha geniş bir kafatası gibi fiziksel deformitelere sahiptir ve genellikle kronik artrite daha yatkındır.

Av köpeği yavrusunda bu ihtimallerin hepsi gerçekleşmez ve bir hayvanın bu hastalıkları atlatıp atlatamayacağını bilmek imkansızdır.  Bu yüzden işini iyi yapan sağlıklı hayvanları yetiştiren gerçek bir yetiştirici bulmalısınız. Cins köpek  1. ve 2. kuşak atalarının kusurlar yönünden tarandığına ve üreme için sağlıklı olduğuna dair garanti verebilmelidir. Sağlık kayıtları burada devreye giriyor. Yetiştirici size hiçbir zaman sorun yaşamadığı ve köpekleri “veteriner kontrolünden geçmediği” için bu testleri yapmasına gerek olmadığını söylerse, o zaman gidip genetik test konusunda daha titiz bir yetiştirici bulmalısınız.

Cins Köpekler

Köpek cinsler konusunda titiz davranan dikkatli yetiştiriciler, üreme köpeklerini genetik hastalık için tarar ve yalnızca en sağlıklı ve en iyi görünen örnekleri üretir, ancak bazen Tabiat Ana’nın başka fikirleri vardır ve bir yavru köpek cinsleri, iyi yetiştirme uygulamalarına rağmen bu hastalıklardan birini geliştirir. Veteriner hekimlik alanındaki gelişmeler, çoğu durumda köpeklerin hala iyi bir hayat yaşayabileceği anlamına gelmektedir. Yavru bir köpek alacaksanız, yetiştiriciye köpeklerin yaşlarını ve neden öldüklerini sorun.

Cins köpekler veterinere gittikleri her ziyaretin sebebi genetik bir problem değildir. Bu  köpek çeşitleri uzun, sarkık kulakları kronik kulak enfeksiyonlarına yatkındır. Tedavi edilmeden bırakıldığında, bu tür enfeksiyonlar kulak kanalında kalıcı hasara neden olabilir ve hatta köpeğinizin işitme duyusuna zarar verebilir. Kulakları sık sık kontrol etmek ve bir problemin ilk kokusunda veterineri görmek, iyi bir takip ile birlikte köpeğinizin kulaklarının pahalı ve ağrılı bir problem yaşamasını önleyecektir.

Av köpeği diğer potansiyel endişeler avlanma yaralanmalarıdır. Bir deliğe ayağını yanlış sokan bir av köpeği, bir bacağını kırabilir. Ve o güzel kokuyu aramak için bahçeden kaçan köpeğiniz bir arabanın çarpma riskini taşır. Bu köpeklerin, sahip olmaması gereken bir şeyi yediği için veterineri görmesi de alışılmadık bir durum değildir.

Köpek cinsi evinize getirdikten sonra, onu en yaygın iki sağlık sorunundan koruma gücüne sahip olduğunuzu unutmayın. Obezite (diğer sağlık sorunlarını daha da kötüleştirir) ve uygunsuz nesneler yemek. Bir av köpeği uygun bir kiloda tutmak, ömrünü uzatmanın en kolay yollarından biridir ve çiğnediği şeyi yakından izlemek, veteriner gitme konusunda size büyük tasarufflar yaptırabilir. Yaşam boyu daha sağlıklı bir köpek sahibi olmak için önleyici yeteneklerinizden en iyi şekilde yararlanın.