Kategoriler
Ev

Cam Balkon Modelleri ve Özellikleri

Cam balkon modelleri son yıllarda kullanım rahatlığı ve görsellik kaygısı nedeniyle çok kullanılmaya başladı. Peki cam balkon çeşitleri nelerdir? Balkon camları seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Cam Balkonlar Neden Bu Kadar Çok Tercih Ediliyor?

Cam balkonlar, kapalı balkon dekorasyonu modasının artmasından dolayı daha fazla tercih edilmeye başladı. İnsanlar balkon kapatma arayışında camın mükemmel bir ürün olduğunu, darbelere ve streslere dayanacak kadar güçlü olduğunu, son derece estetik olduğunu ve birlikte kullanıldığı hemen hemen tüm diğer malzemeleri tamamladığını fark ettiler.

Balkon dekorasyon örneklerine baktığım zaman balkon camı modelleri beni de cezbetmekte ama eski geleneksel ferforje modellerini de özlemiyor değilim. İnsanlar balkon camı temiz görünümünü tercih ediyor ve metal balkon kapamalarını fazla kafes tarzı görüyorlar.

Balkon Cam Modelleri Arasında da Birçok Seçenek Var, Değil mi?

Balkon cam modelleri kesinlikle çok çeşitlilik göstermektedir. Piyasada birçok farklı ürün, tedarikçi ve sistem var. Basit olması açısından cam balkon çeşitleri 4 gruba ayrılır.

  1. Sürgülü cam balkon modelleri
  2. Katlanır cam modelleri
  3. Pimapen balkon pencere modelleri
  4. Isıcamlı balkon camları çeşitleri

Sürgülü cam balkon modelleri

Cam balkon örnekleri arasında en sık gördüğümüz modellerdir. Sürgülü cam çok geniş alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ayrıca cam balkon çeşitleri arasında dış mekanla görsel bağlantıyı en az engelleyen modelidir. Bu özelliği sürgülü cam balkon modelleri ile kapatılan bir mekâna açık havada olma hissi verirler.

Sürgülü balkon cam modelleri iki bölümden oluşturuldukları zaman hem kullanım hem de temizlik açısından kolaylık sağlar. Sürme cam balkon modelleri arasında yarım boy uygulamalarda çokça görülmektedir. Bu görünüm balkona kış bahçesi havası katmaktadır.

Katlanır Cam Balkon Modelleri;

Katlanır cam balkon modelleri balkonlarla birlikte bahçeli evlerin teraslarında çok kullanılır. Böylelikle sıcak günlerde camları katlayarak bahçenizle aranıza engel koymamış olursunuz. Katlanır cam balkon görselleri ile ne demek istediğimizi tam olarak anlayacaksınız.

Pimapen Balkon Pencere Modelleri

Cam balkon dekorasyonu isteyen ama ısı yalıtımını da düşünenlerin tercihi genellikle pimapen  seçeneği oluyor. Pimapen yapısı gereği ısı ve soğuğu diğer seçeneklere göre daha az geçirir. Sadece ısı yalıtımı da değil sağlamlığından dolayı da sıklıkla tercih edilir. Cam balkon renkleri ile farklı zevklere hitap eder.

Isıcamlı Balkon Camları Çeşitleri

Camekan modelleri normal camlara göre 6 kat daha fazla ısı yalıtımı sağlar. Bu ısı yalıtımından dolayı soğuk bölgelerde daha çok tercih edilir. Hem sıcak bir balkon hem de camın ferahlığını arayanlar için ideal bir tercih olmaktadır. Farklı cam rengi seçenekleri mevcuttur. En çok tercih edilenler renksiz olan ve füme cam balkon modelleridir.

https://www.camoda.com.tr/tr

https://www.albertgenau.com/

https://armut.com/d/cam-balkon