Kategoriler
Kendin Yap / DIY

Geri Dönüşüm Fikirleri Ve Kolay Geri Dönüşüm Projeleri

 

Geri dönüşüm fikirleri ile evimizdeki atık malzemeleri kullanarak harika geri dönüşüm projeleri oluşturmaya ne dersiniz?  Birbirinden güzel geri dönüşüm örnekleri yazımızda! Yapılış aşamalarını uygulayarak sizde evinizde basit projeler ile harikalar oluşturabilirsiniz.

Geri dönüşüm projesi uygulamaları her gün evimizde oluşan çöplerin bir kısmından kurtulmanın en sevimli yoludur. Tüketim toplumu olarak her gün farklı çöpler oluşturduğumuz bir dönemin içerisin de yaşıyoruz. Biraz durup düşünerek bu çöplerden geri dönüşüm harikaları oluşturabilirsiniz. Kolay projeler uygulayarak bu eski eşyalarınıza yeni bir hayat sunabilir, evde geri dönüşüm projeleri ile doğa kirliliğinin önlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca geri dönüşümle yapılan tasarımlar ile biraz tasarruf ederek yeni şeyler almak yerine işinize yarayacak kullanışlı nesneler oluşturabilir böylelikle ev bütçesine katkıda bulunabilirsiniz. Geri dönüşüm tasarımları ile konuklarınızın nefesini kesecek güzel dekorasyon parçaları oluşturabilirsiniz.  Size vereceğimiz dekorasyon ipuçlarını kullanmaktan ve potansiyel çöplerinizi geri dönüştürmekten çekinmeyin.

Geri Dönüşüm İcatları

Geri dönüşüm icatları yapmak gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor değil. Biraz düşünmek ve biraz estetik bir araya geldiği zaman mükemmel ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Unutmayın en güzel ürünler, en kolay tasarımlar arasından oluşur.

Geri Dönüşüm İle İlgili Projeler :

Patlamış Ampüller

 

Geri dönüşüm ile ilgili projeler yapmak için patlamış ampulleri kullanmak hiç aklınıza geldi mi? Bir birinden şık ve estetik bu geri dönüşüm fikirleri sizi de etkileyecek.

 

Teknoloji Tasarım Projeleri Kolay Örnekler;

Plastik Geri Dönüşüm Projeleri

Plastik geri dönüşüm projeleri hazırlarken malzeme konusunda hiç sıkıntı yaşamayacağınız kesin. Günümüzde evsel atıkların yaklaşık yüzde otuzunu plastik kutu, plastik şişe, plastik tabak ve kaşık, plastik pipet ve poşet gibi malzemeler oluşturmaktadır. Plastik malzemelerin bu kadar çok tüketilmesi evde yapılabilecek projeler arasında plastik ürünleri bir numaraya taşımaktadır. Okullarda da bu farkındalığın oluşabilmesi adına plastik ürünlerden teknoloji tasarım projeleri kolay modellemeler yapılmakta, pet şişe geri dönüşüm projeleri tasarlanmaktadır.

En kolay projeler bence şişe ile yapılan geri dönüşüm projeleri. Biraz tutkal ve biraz pırıltı ile muhteşem objeler tasarlayabilirsiniz.

Geri dönüşüm örnekleri arasında şüphesiz insanı en çok şaşırtan araba lastiği tasarımları. Bu örnekte de geri dönüşüm etkinlikleri ile araba lastiğinden güzel bir tabure yapılmış

Geri dönüşüm teknoloji tasarım derslerinde çokça işlenir. Öğrenciler bazen fikir bulmakta zorlanabilir. Bu askılar ile yapılan bulaşık süzgeci teknoloji tasarım geri dönüşüm projeleri için çok uygun olacaktır.

 

https://www.sanatsaldunya.com/