Kategoriler
Teknoloji

iphone dan Bilgisayara Fotoğraf Atma ***2020

iphone dan bilgisayara fotoğraf atma işleminin yöntemlerini birlikte öğrenelim. Bu yazıda iphone dan bilgisayara fotoğraf atma ve bilgisayardan iphone fotoğraf atma konularının ikisinide anlatacağız. iphone kamerası her yeni  modelde daha iyi hale geliyor, bu şaşırtıcı bir durum değildir çünkü iphone dünya üzerindeki en iyi kameralardan birine sahiptir. İphone kamerasının her yeni modelde  görüntü kalitesi çözünürlüğü yükselmeye devam ettikçe telefonularınızda daha fazla depolama alanına ihtiyacınız olacak.  RAW görüntüler ve 4K videoları ile  dosyaların boyutları artıyor ve telefonuz da çok fazla yer kaplamaya başlıyorlar. iphone fotoğraf atma telefonunuzda yer açmak açısından  son derece yararlıdır. Ayrıca değerli fotoğrafları yedeklemek her zaman mantıklıdır veri kaybı durumlarında üzülmemiş olursunuz. İPhone 11 Pro’da bile,  64 gigabaytlık sürümü seçen müşterilerin kullanım alanı hızla tükenecek ve depolama sorunları ile karşılaşacaklar.

iphone dan bilgisyara fotoğraf atma işlemlerini belirli aralıklarla yapmazsanız iphone den depolama sıkıntısı yaşarsınız. Depolama alanı tükenen bir iPhone size keyif vermekten daha çok canınızı sıkacaktır. Birde  veri kaybı felaketinde değerli fotoğrafları kaybetme senaryosu tam bir yıkım olabilir. Bu nedenlerden dolayı,  iphone fotoğraf yedekleme mantıklıdır.

iphone fotoğraf yedekleme ama neye yedeklemelisiniz? iphone fotoğraf aktarma açısından en iyi seçim Mac’tir.  Ancak bir çok iphone kullanıcısının Mac yerine PC’leri vardır.  Windows bilgisayarlar bazen Apple ürünleriyle tam uyumlu çalışma konusunda sıkıntı çıkarabilirler. ıphone resımlerı pc ye atma, Mac’teki yapacağınız işlemden biraz daha karmaşık olabilir.

iphone pc yedekleme konusunda endişelenmeyin, çünkü telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma süreçindeki karışıklıkları gidermeye yardımcı olmak için buradayız. Bu yazımızda, iphone fotoğraf atma Windows 10 çalıştıranlar da dahil olmak üzere Windows İçe Aktarma Aracı, Windows Gezgini, iTunes, bulut depolama ve bazı dış yazılım araçlarını kapsayan bir Windows bilgisayarına nasıl yapacağınızı gösteriyoruz .

Telefonu Bilgisayara Bağlamak İçin Telefonunuzuz Kilidini Açın Ve Sürücüleri Yükleyin

 

Telefonu bilgisayara bağlamak için  ilk önce, iPhone’unuzu açıp kilit ekranından çıkmanız gerekecek, aksi durumda PC’niz iPhone’unuzdaki fotoğrafları göremeyecektir. Telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma işlemi için iphone ‘nuzu USB aracılığıyla bilgisayarınıza bağladıktan sonra, bilgisayarınızın cihazı algılaması ve tanıması gerekir.

iphone fotoğraf atma ilk aşama bilgisayarınızın iPhone’unuzdaki fotoğrafları görmesine izin vermek için, cihazın güvenilir olduğunu onaylamanız gerekir.  iPhone’unuzda PC için İzin Ver ve İzin Verme seçeneklerini veren bir açılır pencere gelecektir telefonu bilgisayara bağlamak için izin ver seçeneğini seçmelisiniz.

 

Telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma işleminin İzin Ver seçeneğini seçtikten sonra, Windows’un iPhone’unuz için sürücüleri otomatik olarak başladığını göreceksiniz; hazır olduğunda,  iphone video atma  ve telefondaki fotoğrafları bilgisayara aktarma işlemi açılır otomatik oynatma penceresi ile Windows Live Fotoğraf Galerisi, Windows Gezgini kullanarak içe aktarmanıza izin verir.  Bu pencere görüntülenmezse, iPhone’unuzu bulmak için bilgisayarım’a gidin.

iphone Fotoğraf  Yedekleme Windows Gezgini

iphone fotoğraf  yedekleme işlemini hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız, Windows Gezgini seçeneğini seçmelisiniz, çünkü bu, cihazınızdaki tüm fotoğrafları görüntülemenize ve iPhone‘unuzdan görüntüleri ve videoları birer birer seçip silmenize imkan tanır. Böylelikle telefondan bilgisayara resım atma işlemi daha kolaylaşır.

iphone fotoğraf aktarma işlemine başlamak için ilk önce Windows Gezgini seçeneğini seçin daha sonra, Dahili Depolama> DCIM’i seçin ve en sonunda DCIM klasörünün içinde resim klasörünü bulacaksınız. Resim klasörünün içinde iphone fotoğraf atma ve iphone video atma arasında geçiş yapabileceksiniz. Buradan, iphone dan bilgisayara fotoğraf atma işlemi için  fotoğrafları kopyalayıp / kesip yapıştırmanız yeterlidir. Bu işlemin tersi ile bilgisayardan iphone fotoğraf atma ve bilgisayardan ıphone video atma işlemlerinide yapabilirsiniz. Böylelikle iphone pc yedekleme yapmış olursunuz.

iphone Fotoğraf Aktarma İçin Windows İçe Aktarma Aracı

iphone fotoğraf aktarma için alternatif yöntem ise Windows’un içe aktarma aracını kullanarak tüm iphone fotografları bilgisayara atma ve iphone video atma işlemlerin her ikisini de yapabilirsiniz. Bu yöntemin dezavantajı, istediğiniz fotoğrafları senkronize etmenize izin vermez, ancak içe aktarılanları klasör adlarına göre sıralamanıza ve orijinal ada göre adlandırmanıza olanak tanır.

Telefondan Bilgisayara Fotoğraf Atma Kablosuz Yöntem  Bulut Depolama (iphone dan Bilgisayara Fotoğraf Atma )

Telefondan bilgisayara fotoğraf atma kablosuz alternatif  için  bulut, fotoğrafları yedeklemenin harika bir yoludur, ancak icloud fotoğraf indirme işlemininde bir takım  sıkıntıları vardır: Birincisi, internete bağlanma hızınız yüksek değilse işlem çok uzun sürer ve sık sık fotoğraflarınızı bilgisayara yüklemeniz gerekir. Bulut. Wi-Fi’da değilseniz, telefondan bilgisayara fotoğraf atma kablosuz yöntemi size pahalıya gelebilir.

Fotoğraflarınızı bulutta yedeklemek için hangi şirketi seçerseniz seçin her birinin sınırlı miktarda depolama alanı sunduğunu unutmayın. Dropbox , iCloud , Google Fotoğraflar – birini kullanmayı planlıyorsanız uygun bir plana yükseltmeyi unutmamalısınız.

iphone Yedekleme Programı Üçüncü Taraf  Yazılım  (iphone  dan Bilgisayara Fotoğraf Atma) 

iphone fotoğraf aktarma yardımcı olacak üçüncü taraf yazılımları kullanma seçeneği de vardır:  Bu yazılımlardan bazıları AnyTrans , CopyTrans , Syncios , FonePaw , Dr. Fone ve Appandora , dosya aktarımı için uygun seçeneklerden bazılarıdır.

iphone yedekleme programı çeşitli ek özellikler sunar ancak yalnızca iphone fotoğraf atma ve ıphone video atma, Windows Gezgini hem daha kolay hem de daha ucuzdur.

Yukarıda anlattığımız yöntemlerle iphone fotografları bilgisayara atma, bilgisayardan iphone fotoğraf atma, iphone fotoğraf yedekleme, iphone video atma , bilgisayardan ıphone video atma işlemlerinin hepsini yapabilirsiniz.