Kategoriler
Bahçe

Saç Traşı Numaraları Ve Saç Modelleri Erkek İçin

 

Saç modelleri erkek için en önemli kişisel bakım olayıdır. Saçınıza yapabileceğiniz en kötü şey berbere gidip saç tıraşı istemektir. Saç modelleri erkek saç traşı numaraları kaç mm dir? Bunu bilmeniz gerekiyor. Sadece bir kesim istemek başka bilgi vermemek çok fazla karışıklığa sebep olur. Traş makinesi numaraları hakkında daha çok bilgi vermelisiniz. Ne kadar uzun olmasını istiyorsun? Hangi saç numaraları tercih edersiniz? 5 numara saç mı? 8 numara saç mı? Yoksa 1 numara saç mı isterisin? Bunları belirtmeniz gerekir. Bu tercihleri yapabilmek içinde 3 numara kaç mm, 5 numara saç kaç mm bunları bilmeniz gerekecek. Şimdi yazımızı okuyalım ve 10 numara saç kesimi için berbere doğru bilgileri verelim.

Erkek Saç Numaraları  Nelerdir?

Erkek saç numaraları, basitçe söylemek gerekirse, kesme makinesi koruyucu boyutlarını kastetmektedir. Çoğu saç traş makinesi boyutunun 8 koruyucuya sahip olduğunu ve her bir kesme makinesi boyutunun kullanıldıktan sonra kafanızda kalacak saç miktarını temsil ettiğini göreceksiniz. Daha iyi anlatabilmek için erkek saç numaraları resimli olarak açıkladık

Saç numaraları erkek için çok karışık görünebilir ama basit bir mantığı var sayı ne kadar büyükse, saç kesimi o kadar uzun olacaktır. Örneğin, 4 numara saç kesim isterseniz, bu, kesme makinesine 4 numaralı koruyucunun takılacağı ve 2.5 cm saç bırakılacağı anlamına gelir. Alternatif olarak, 2 numara saç sorarsanız, kesme makinesine bağlı tarak kafanızda 1,5 cm saç bırakacaktır ve bu kesim daha kısa olacaktır. Örneğin 0 numara saç kesimi, bir koruyucu tarağın  kullanılmadığı anlamına gelir – bu da jiletle kesilmiş bir tıraşa yakın görünümde olur.

Saç Traşı Numaraları Ne Anlama Gelir

Saç traşı numaraları 0 numaradan başlayıp  12 numara saç kesimi kadar çıkmaktadır şimdi en çok kullanılan saç kesim numaraları nelerdir tek tek inceleyelim

0 numara saç kesimi

0 numara saç kesimi Çok kısa bir kesim veya cilt/kel solma peşindeyseniz , seçilecek kesme makinesi boyutu budur. 0 numaralı saç kesimi saç kesme makinesine takılı bir tarağa sahip olmadığı için traş makinası ile yapılabilecek en kısa saç kesimidir. Saç derinizi serin tutar. Ancak derinizde kalıcı yara izleri var ise bu kesim sizin için pek uygun olamayacaktır

1 Numara Saç Kesimi

1 numara saç biraz daha uzun olsa da ( yaklaşık olarak 0,3 cm = 3 mm ), ‘ 1 numara saç‘ hala çok kısa. Bu kesim ile de saç deriniz görünecektir. En sık vızıltı kesim için veya farklı saç kesimi numaralarından sivrilmek/solmak için kullanılır .

2 Numara Saç Kesimi

2 Numara saç size biraz daha uzun bir kesim sağlar ( yaklaşık olarak 0,6 cm = 6mm) . 2 Numara saç derisini göstermeyen güzel bir kısa saç sağladığı için en popüler saç traşı numaraları arasındadır. Hem kalın hem de ince saçlarda mükemmel durmaktadır.

3 Numara Saç Kesimi

3 Numara saç, solma ve vızıltı kesimleri oluşturmak için kullanılabilir, ancak 3 numara saç modelleri çok fazla şekillendirilemez. 3 numara saç modelleri uygulanırken  Saçınız yaklaşık olarak  0,9 cm  uzunluğunda kesilir. 3 numara saç kaç mm şeklinde düşünecek olacaksak buda yaklaşık 9mm yapacaktır.  3 numara sac kesimi erkek kısa solmuş saç modellerinde kenarları korumak için kullanılan en uzun kesme makinesi boyutudur.

4 Numara Saç Kesimi

4 Numara saç kesimi orta uzunluktadır ve kısa saçlar için en popüler seçeneklerden biridir. 4 Numara saç kesimi yaklaşık olarak 1,2 cm =12 mm kadardır. Yuvarlak yüzlü erkekler için ideal olan 4 numara saç modelleri, iyi bir miktarda saç bırakırken yine de düzgün ve düzenli bir saç uzunluğunu korur.

5 Numara Saç Kesimi

5 Numara saç kesimi  genel olarak, en yaygın saç uzunluğu olan kesimlerdendir. Yaklaşık olarak 1,6 cm dir. 5 numara saç kaç mm olacak derseniz  16 mm kadardır. 5 Numara saç kafada oynayacak oldukça fazla saç bırakır .

6 Numara Saç Kesimi

6 Numara saç kesimi , 5 numara saç kesimi gibi birkaç farklı görünümde şekillendirilebilir. Saçınız 5 numara saç kesiminden biraz daha uzun olacak . Saç modelleri erkek kesimleri arasında bazen saçın ön kısmı 6 numara saç ile kesilip kalanı ise daha az saç uzunluğuna sahip numaralarla keserek farklılaştırılabilmektedir

7 Numara Saç Kesimi

7 numara saç kesimi yaklaşık olarak 2,2 cm = 22 mm kadardır. 7 numara saç kesimi ile  bol miktarda saçınız kalır . Sadece hafif bir düzeltme isteyenler ve daha uzun saçları tercih edenler için idealdir. Unutmayın, saçınız daha uzunken şekillendirme konusunda daha yaratıcı olabilirsiniz. Çünkü kısa stiller gerçekten size oynayacak fazla bir şey bırakmaz.

8 Numara Saç Kesimi

8 Numara saç kesimi saçınızın çoğuna dokunulmadan hafif bir düzeltme sağlar. Bu kesme makinesi boyutu aynı zamanda solmuş saç kesimlerinin üst kısmında da kullanılır – üstte daha uzun saç olması, kısa üstlerle hoş bir tezat oluşturur. Saçlarına veda etmek istemeyen ama kenarlarını güzelce kesmek isteyenler için 8 numara saç idealdir .