Kategoriler
Saç

Sakal Modelleri Ve İsimleri Nelerdir?

Sakal modelleri zamanın başlangıcından beri erkekler arasında farklı tarzlarda kullanırlar. Aşağıdaki makale, farklı sakal modelleri ve isimleri daha iyi anlamak için en yaygın  sakal stilleri sunmaktadır. Bu satırları okuduktan sonra en popüler erkek sakal modelleri arasında rahat bir seçim yapabileceksiniz.

Sakal çeşitleri, çok uzun zaman önce, ekonominin küresel durgunluğu sırasında, para tasarrufu aracıydı. Ayrıca özellikle kadınlarda erkek sakal modelleri yaklaşımı oldukça olumsuzdu. Ancak yakın geçmişte sakal şekilleri, bir erkeğin tarzının ve erkekliğinin nihai ifadesi haline geldi. Sakal modelleri yardımıyla sadece daha havalı görünmekle kalmaz, aynı zamanda bazı küçük kusurları gizleyebilirsiniz. Saç sakal modelleri arasında en iyisini seçebilmek için bazı püf noktaları aklınızda bulundurmanız gerekecek.

Sakal Modelleri İsimleri

 1. Sakal şekilleri arasında muhtemelen en güncel olanlardan biridir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu sakal stilini uygulayan erkeklerin yüzlerinde kıl yoktur. Bu sakal traşı modelleri, hijyen sorunları için kadınlar arasında en popüler olanlardan biridir. Ayrıca bu tarz bir özgüven sembolüdür. Yani bu tarz saç sakal stilleri yapanların yüz hatlarında saklayacak hiçbir şeyleri yoktur

 2.  Kısa Sakal Modelleri Kirli Sakal

  Kısa sakal modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden biridir.  Kesinlikle bu kısa sakal stilini yapmak çok basittir. Sadece tam bir tıraş yapın ve birkaç gün sonra istediğiniz sakal uzunluğunu elde edin. 3 numara saç sakal modelleri istenen uzunluğa ulaştığında, doğru uzunluğu korumak için bir sakal düzeltici kullanın. Adem elmasının altındaki tüm tüylerin yanı sıra yanak çizgilerinizin dışındaki tüm tüyler de kesilmeli veya tıraş edilmelidir.

 1. Tam Sakal Modeli

Yuvarlak yüz sakal modelleri araması yaptığınızda karşınıza en çok çıkacak sakal modelidir. Bu sakal stili erkek saç sakal modelleri arasında bir klasik.  Bu sakal stilini oluşturabilmek için yanak çizgisinin dışında kalan tüm kılları tıraş etmeli ve diğerlerinin doğal olarak uzamasına izin vermelisiniz.

 

Saç ve sakal modelleri sabır gerektirir tam sakal stili bu sabrın en iyi örneklerinden biridir. Sakalınızın istenilen uzunluğa ulaştığını görmeden önce, düzensizleştiğini göreceksiniz. Sakalınızı ilk kesmeden önce en az 4 hafta uzatmanız şiddetle tavsiye edilir (yanak çizgilerini belirleyin). Kusursuz bir sakal kesimi oluşturmak için ilk kesim de berberinize gitmenizi öneririz. Yani ilk kez sakal bırakıyorsanız, berberinizin yaptığı çizgilerle sakalınızı koruyabilirsiniz.

 1. Keçi Sakal Modelleri

  Keçi sakal modelleri, keçilerden esinlenmiştir. Aslında, çenenizin hemen altındaki kısmında ki sakaldan oluşur. Bu sakal stilinde bıyık görülmediği için seyrek sakal modelleri arasında yer alır. Keçi sakalı tarzı sakalı olanlar, çenelerinden alt dudağına kadar bir çizginin çıkmasını sağlar. Ayrıca sakalınızın genişliği ağzınızın genişliğine eşit olmalıdır. Sakalınızın uçlarını tanımlayan iki çizgi, tercihinize göre dikey veya hafif eğimli olabilir. Son olarak, çenenizin altındaki kısım, sakal düzeltici ile yuvarlatılmalıdır.

 1. Erkek Top Sakal Modelleri

  Erkek top sakal modelleri, düzgün bir görünüme sahip bir sakala sahip olmak isteyenler için harikadır. Erkek saç ve sakal modelleri  arasında traz olarak adlandırılan erkek top sakal modelleri, hem dağınık hem de bakımsız görünebilecek dolgun bir sakal yerine düzgün ve temiz bir görünüme sahip olmanızı sağlar.  Bu sakal stilinin bakımı nispeten kolaydır. Sakalınızın kıllarını kabul edilebilir bir uzunlukta kesmek için zaman zaman sadece bir sakal düzeltici kullanmanız gerekir. Yüze göre sakal modelleri olarak inceleyecek olursak kare çenesi olanlar için idealdir.

  1. Kısa Saç Ve Sakal Modelleri – Çapa Sakal

   Kısa saç sakal modelleri erkek dünyasının her zaman en vaz geçilmez modelleridir. Radikal görünüme sahip olmak isteyen erkekler uzun sakal modelleri deneseler de bu kuralı yıkamazlar.

 

Esmer erkek sakal modelleri arasında çok popüler olan bu sakal stili bir tekne çapasına benziyor. Çapa sakallı sakallı bir kişinin yüzünde favoriler bulunmamalı ve sakal çene hattını uzatmalıdır. Bıyık, sırayla, ağzınızın çizgisini takip etmelidir. Çene hizasındaki sakal bir çizgi ile alt dudağa bağlanır. Sakalınız istenilen uzunluğa ulaştığında mutlaka sakal düzeltici ile kesilmelidir. Bu sakal türü, kare veya dikdörtgen yüzlü erkekler için idealdir.

Kısa Saç Uzun Sakal Modelleri Erkek

Sakal modelleri ve isimleri farklılıklar gösterse de temel özellikleri aynıdır. Bu tarz saç sakal modelleri erkek dünyasında çok yaygın olmasa da kendine güvenen radikal erkeklerin denediği bir modeldir. Bu modelde saçlar kısa bırakılarak sakal olabildiğince uzatılır. Kel kafa sakal modelleri en çarpıcı olan tarzdır.

Sakal modelleri ve anlamları için yeni yazımızı bekleyin.