Kategoriler
Cilt

Sivilce Nasıl Geçer? Evde Yapılan Doğal Çözümler

 

Sivilce Nasıl Geçer? Sivilce izleri yüzünden sürekli olarak planları iptal mi ediyorsunuz? Sivilce semptomları, onları uzak tutmaya yönelik her girişime rağmen hayatınızı rahatsız ediyor mu? Sivilce izleri her kızın düşmanıdır, ancak bazıları diğerlerinden daha şansızdır. Şanssız olanların, bazı ağır akne tedavisi, için dermatoloğa gitmekten daha iyi bir seçenekleri yoktur. Ancak, diyet, yaşam tarzı, stres veya ayın o zamanından kaynaklanan küçük, seyrek kesintilerden mustarip olanlar için  klinik akne tedavisi için ev ilaçlarının bir listesini derledik. Bu çözümlere geçmeden önce problemin kaynağını bilmek gerekir. İşte akneye neden olan faktörlerin bir listesi.

Sivilce Nasıl Geçer? Sivilce Nedenleri Nelerdir?

 • Sivilce lekeleri yağlı ciltlerin genel bir problemidir. Eğer yağlı bir cildiniz var ise bu problem ile uzun süre uğraşma ihtimaliniz çok yüksektir. Sivilce nasıl geçer? Konusunda kesinlikle çok detaylı bilgilere ihtiyacınız olacak. Ciltte fazla sebum olduğunda gözenekler tıkanır. Bakteriler tıkanmış bir gözenek içinde büyümeye başladığında cildinizde akne oluşur. Bu bazen çenede sivilce, dilde sivilce, olarak kendini gösterir. Ayrıca ölü deri veya sıkışmış kıl kökleri de sivilce ve siyah nokta veya beyaz noktalara yol açabilir.
 • Hamilelikte sivilce genellikle hormonal dengesizlikten kaynaklanır. Hormonal dengesizlik deri altı sivilce, kalçada sivilce, oluşturma potansiyeline sahiptir. Androjenler ergenlik döneminde yağ bezelerinin genişlemesine ve daha fazla sebum oluşturmasına neden olur.
 • Geçmeyen sivilce problemlerin genel çözümü diyettir. Diyet cilt sağlığının korunmasında her zaman çok önemli bir rol oynar. Süt sivilce yapar mı? Maalesef süt, ekmek, simit, çikolata, cips ve yağda kızartılmış yiyecekler gibi şeker ve karbonhidrat açısından zengin olan ürünler akneyi kötüleştirebilir. Her şeyden vazgeçmenin kolay olmadığını bilsekte en azından porsiyon boyutunu kontrol edin ve akne kontrolünü sağlamak için dengeli bir diyet uygulayın.
 • Alnımda isilik gibi sivilceler var, diyiyorsanız bunun en belirgin sebebi strestir. Stres her zaman cildinizi sandığınızdan daha fazla etkiler. Bu nedenle, tatilde olduğunuzda cildiniz, işte zorlandığınız zamankinden daha mükemmel görünür. Stresle başa çıkmanın en iyi yolu stres seviyenizi daha etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olacak meditasyon ve yoga gibi sakinleştirici aktiviteleri hayatınıza uyarlamaktır. Not: her şey biraz fazla geldiğinde nefes almayı unutmayın.
 • Sivilceli yüz görüntüsünün asıl suçlusu hiç şüphesiz ki genetiktir. Ne yazık ki, bu gerçekten üzerinde hiçbir kontrolünüz olmayan şeylerden sadece biri. Ebeveynlerinizde bu sorun varsa muhtemelen sizde de olabilir.

Sivilce izlerine ne iyi gelir? Sivilce kızarıklığı nasıl geçer? Evde yapabileceğiniz tedaviler için okumaya devam edin.

 

Sivilce Nasıl Geçer? Sorusu İçin En İyi Ev Çözümleri

Sivilce Nasıl Geçer? Elma Sirkesi

Sivilce izleri tedavisinde elma sirkesi kullanma nedeni: Elma sirkesinin uzun bir hastalık listesi için her şeyi iyileştirdiği biliniyor ve akne izi geçirme de bir istisna değil. Organik asitleri bakteriler, mikroplar ve yağlarla savaşırken, laktik ve süksinik asit iltihabı engeller ve sorunlarının giderilmesine yardımcı olur.

Nasıl: Doğal elma sirkesinin bire üç oranında (1 ölçü doğal elma sirkesi 3 ölçü su) suyla karıştırın etkilenen bölgelere sürün sırtta sivilce, bacakta sivilce, her yere kullanabilirsiniz. Elma sirkesinin sivilce kurutucu özelliği yeni oluşanları kurutur eski izleri silmeye de yardımcı olur ancak bu tedaviyi evde aşırıya kaçmadan uyguladığınızdan emin olun.

Çay Ağacı Yağı Sivilce Tedavisi

Çay ağacı yağı sivilce tedavisinde kullanılma nedeni: Çoğu bakteri türü için mucize bir çözüm olan çay ağacı yağı, özellikle burnun içinde sivilce, kafa içinde sivilce, gibi bir çok akne tedavisinde faydalıdır ve çalışmalar, en yaygın reçetesiz akne ilacı olan sivilce hapı kadar etkili olduğunu göstermektedir. Antiseptik, antienflamatuar ve antibakteriyel – cilt enfeksiyonlarını, kaşıntıyı ve kızarıklığı hemen yatıştırır.

Nasıl: Süper güçlü olduğu için, tedavide sadece az miktarda (9 birim su için 1 birim) kullanın. Kafada çıkan sivilce için saç derinize pamuklu bir topla hafifçe vurarak uygulayın.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Bal ve Zerdeçal

Sivilce izleri nasıl geçer? Sorusunun cevabı annenizin asırlık karışımı, bal ve zerdeçaldır. Bal ve zerdeçal tüm hayatımızın temel dayanağı oldu, kötü bir boğazdan tam ağrılı sivilce ye kadar her şeyi iyileştirir. Çünkü arkasında kadim medeniyetlerim sağlam tecrübeleri var. Anti-inflamatuar ve anti-mikrobiyal güçlerin bir kombinasyonu olan bu ürün, evde hızlı bir şekilde sivilce izleri için maske olarak uygulanarak yüzdeki pütürler den kurtulmanın harika bir yoludur.

Nasıl: Bir çorba kaşığı bala yarım çay kaşığı zerdeçal kullanın ve etkili sivilce tedavisi için 5 dakika bekletin. Bu karışım deri altı sivilce, dudakta sivilce, dilde sivilce, boyunda sivilce, büyük sivilce, her bölge için rahatlıkla kullanılabilir.

 

Yüzdeki Sivilceler Nasıl Geçer? Cevap Yeşil Çay

Yüzdeki sivilceler nasıl geçer? Sorusu özelikle ergenlerin çok sık araştırdığı bir sorudur. Yeşil çay Antioksidanlar, flavonoidler ve tanenler açısından zengin olan yeşil çay, sadece bir yudumdan daha fazlasıdır ve bir şifa deposudur. Muhtemelen evde uygulanabilen en kolay ve en iyi akne tedavisi yeşil çay tedavisidir. Doğal olarak akneye neden olan kan şekeri ve insülin seviyelerini düşürür. Topikal olarak uygulandığında yıldız bileşeni EGCG (epigallocatechin-3-gallate), sebum üretimini, iltihabı azaltmaya yardımcı olabilir.

Nasıl: Kendinize bir demlik yeşil çay yapın bunu hem için hem de birazını soğuması için bir kenara bırakın. Soğuduktan sonra uygulamak için bir pamuk topu kullanın. Ve hangi bölgede sorununuz var ise uygulayın. Çene bölgesinde sivilce, dudak üstü sivilce, kulak arkası sivilce, kulak içinde sivilce ve daha bir çok farklı yere uygulayabilirsiniz.

 

NOT: Bebeklerin yüzündeki sivilceler bazen annelerini rahatsız eder ama yukarda saydığımız hiçbir ürünü doğal olsa bile bebeklerde uygulamayın. Bebeklerde sivilce problemleri için lütfen doktorun önermediği hiçbir yöntemi kullanmayınız.

Sivilceye Ne İyi Gelir? Aloe Vera

A vitamini sivilce tedavisinde sıkça kullanılır. İçinde bulundurduğu a vitamini ve etken maddeleri ile aloe vera zamanın izlerini silebiliyor. Aloe Vera uzun zamandır sivilce için maske dahil olmak üzere her türlü cilt problemlerinde sıkça kullanılmaktadır. Mantar önleyici özellikleri enfeksiyonları önler, iyileşmeyi hızlandırır ve ciltte iltihaplanmayı yatıştırır, sıkılaştırıcı özelliği ise sebum üretimini ve kir birikmesini önleyerek akne oluşumuna izin vermez.  Bu nedenle sivilce izleri için maske olarak sıklıkla kullanılır.

Yüzdeki sivilce nedenleri genellikle ciltteki fazla yağdır. Sağlıklı, temiz cildin faydalarından yararlanmak için yapraklarından taze Aloe Vera özünü kazıyın ve günde iki kez yüzünüze uygulayın. Cildinize alerji yaparsa bu özü buzlukta dondurduktan sonra kullanabilirsiniz.

Sivilceyi Ne Kurutur? Limon Suyu

Sivilce ve siyah noktalar için maske en çok limon suyu ile yapılır. En basit ve her yerde bulunan limon suyu, evde uygulanan en süper etkili ve ucuz akne ilaçlarından biridir. Sıkılaştırıcı, antibakteriyel bir ajan, gözenekleri açmaya, ölü deri hücrelerini çıkarmaya yardımcı olur. Hem şişmiş sivilce nasıl iner ? sorusunun cevabı hem de iyi bir sivilce kurutucu olarak kullanılır.

Sivilce kurutan maske için limon suyunu bal veya gül suyuyla karıştırın ve etkilenen bölgelere günde iki kez uygulayın, 10 dakikadan fazla emmesini bekleyin ve cildinizi soğuk suyla yıkayın. Daha nazik, daha az asidik bir karışım için gül suyu miktarını arttırabilirsiniz.

Sivilce İzlerine Doğal Çözüm, Yulaf Ezmasi

Yulaf ezmesi sadece sağlıklı bir kahvaltı yemeği değildir, aynı zamanda sivilce lekeleri için maske olarak uygulanabilmektedir. Doğal antioksidan, iltihaplanmaya neden olan sitokinleri, kaşıntıyı, kuruluğu ve ölü cildi dışarı atar. Aktif çinko, diğer akne ilaçları gibi tamamen kurutmak yerine cildinizin doğal yağlarını dengelerken akneye neden olan bakterileri hedef alır. Süt, bal veya hindistancevizi suyu gibi taşıyıcılarla kendi yulaf ezmesi doğal sivilce maskesi yapabilirsiniz.

Evde Hızlıca Akneden Nasıl Kurtulunur – İpuçları ve Püf Noktalar

Hayatın acı ve can sıkan gerçeklerinden biri de en önemli günlerimizde evlilik veya mezuniyet balosu yüzümüzde çıkan o kocaman lekeler. Yüzümüzü ön plana çıkarmamız gereken bu özel günlerin yüzdeki pütürler nedeniyle kötü geçmesine izin vermeyin. Sizi şaşırtacak aşağıdaki pratik doğal sivilce maskeleri uygulayın. İlk akne belirtisini hissettiğinizde bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

 1. Diş Macunu Yüze İyi Gelirmi ?

Sivilcenin üstüne diş macunu sürmek akıllıca bir yöntemdir. En iyi akne tedavilerinden biri olarak etkilenen bölgeye veya yüze diş macunu sürmek suretiyle bir gece kurumasını bekleyebilirsiniz. Diş macununun kurutma özelliğinden dolayı sivilceye diş macunu iyi gelirmi? Sorusunun cevabı evet olacaktır.

 1. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağını ısıtın ve etkilenen bölgeye hafifçe masaj yapın. sivilce lekelerine maske olarakta uygulayabilirsiniz Bir gece beklemeniz tam etkisini göstermesini sağlayacaktır.

 1. Karbonat ve soda

Pürüzsüz bir macun yapmak için eşit miktarda karbonat ve sodayı karıştırıp sivilce lekeleri icin maske oluşturun ve eşit şekilde uygulayın, su ile durulamadan önce birkaç dakika bekleyin

 

 1. Vazelin

Bir gecede akne izlerinden kurtulmanın en iyi ev ilaçlarından biri izlerin üzerine vazelin sürmektir. En iyi sonuçlar için bunu düzenli olarak tekrarlayın

 1. Yoğurt

Parmak uçlarınızla etkilenen bölgeye ev yapımı yoğurt sürün ve 15 dakika kadar bekledikten sonra su ile yıkayın

 1. Gül Suyu

Gül suyu ciltteki fazla yağı alır. Akşam yatmadan önce cildinizi gül suyu ile silebilirsiniz.

Akne Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Sivilce sıkma sorun olur mu?

İltihaplı sivilceyi patlatmak asla doğru değildir. Şişkinliği anında indirmek için cazip görülebilir, ancak uzun vadede daha fazlasını cildinize davet etmiş oluyorsunuz. Kendini kontrol et ve ellerini yüzünden uzak tut. Eğer patlatırsan da bir sarımsağı kesip bu bölgeye sürebilirsin. Sarımsak sivilce kuruturmu? diye aklından geçiriyorsan bu kurutmak için değil dağılan bakterilerden kurtulmak için gereklidir.